Gemballa Tornado 750 GTS na bazie Porsche Cayenne

Gemballa Tornado 750 GTS

auto zostało przygotowane przez firmę Gemballa specjalizująca się w tuningowaniu aut Porsche. Luksusowy SUV z Niemiec otrzymał pakiet modyfikacji podkreślających jego sportowy wizerunek.

Gemballa poinformowała, że nowy produkt zostanie sprzedany w ograniczonej liczbie 50 sztuk. Za jedno zmodyfikowane Cayenne przyjdzie nam zapłacić 400.000 € (czyli 1,6 miliona złotych)

Porsche Cayenne Gemballa Tornado

Porsche Cayenne Gemballa Tornado

Porsche Cayenne tuning

Pod maską zastosowano wzmocnione tłoki, specjalną rozpórkę, nowe turbodoładowanie, zmodernizowany system przepływu powietrza oraz nowe ECU jednostki. W efekcie, 8-cylindrowy motor rozwija imponujące 750 KM (przy 6400 obr./min.) i wręcz niewyobrażalne 1050 Nm (przy 3200 obr./min.). Tornado mknie 100 km/h po 4,3 sekundy od startu i potrafi przekroczyć magiczną barierę 300 km/h.

Nie zabrakło oczywiście sportowego zawieszenia, którego regulacja pozwala na obniżenie pojazdu o nawet 70 mm. Super-wydajny układ hamulcowy zawiera 6-tłoczkowe zaciski z przodu i 4-tłoczkowe z tyłu oraz tarcze o średnicy 420 mm z przodu i 380 mm z tyłu. Na nowe 22-calowe felgi nałożono ogumienie o rozmiarze 335/25 22. Zmian zewnętrznych wprowadzonych w standardowym Cayenne nietrudno zauważyć. Spośród pełnego body-kitu nadwozia, największą uwagę zwraca niezwykle agresywnie zaprojektowana maska. Jesteśmy tylko ciekawi, jak nowe elementy poradziłyby sobie na bezdrożach…

We wnętrzu Tornado znajdziemy cztery sportowe fotele gwarantujące doskonałe podparcie ciała na zakrętach. Pojawiły się także nowe materiały wyposażeniowe oraz zmodernizowana konsola środkowa.

Gemballa tuning

Porsche Gemballa

1 Komentarz »

black jesus dodany w dniu Sierpień 18th 2009 w ZdjęciaNastępny post >
Poprzedni post >

Tag : , , , , , , ,