Citroen GT koncepcyjny model supersamochodu

Citroen GT

Citroen GT

Citroena GT mogliśmy podziwiać już w zeszłym roku; producent pokazał koncepcyjny model na targach w Paryżu. Nikt nie przypuszczał wtedy, że pochodząca z wirtualnego świata maszyna może pojawić się na ,,prawdziwych” drogach. Wielką niespodziankę sprawił nam Vincent Besson z Citroena, który zapowiedział w Genewie wprowadzenie auta do sprzedaży.

,,Zastanawiamy się teraz, ile egzemplarzy GT wypuścić na rynek. Prawdopodobnie będzie to 20 maszyn” – mówił dla brytyjskiego magazynu Autocar Vincent Besson.

Inspiracją dla projektantów Citroena – przy tworzeniu GT – stał się wirtualny pojazd z gry Gran Turismo 5 na Playstation 3. Konsolowy ,,GTbyCitroen” jest maszyną z napędem elektrycznym, zasilaną ogniwem paliwowym. Produkcyjna wersja auta nie będzie już taka ,,ekologiczna”. Sercem maszyny będzie prawdopodobnie silnik V8 zbudowany przez Forda lub GM – dowiedział się portal WorldCarFans.

Citroen GT

Citroen GT – jak wyraził się o aucie producent – wyraża siłę i moc poprzez duże gabaryty. Długość maszyny wynosi 4,960 m, szerokość 2,080 m, a wysokość 1,090 m. Pięknym dodatkiem są diamentowe wykończenia na 21-calowych felgach; najciekawszym rozwiązaniem technologicznym system wyświetlania informacji na wysokości wzroku. Diody DEL pokażą kierowcy wszystkie parametry techniczne, prędkość oraz dane z systemu nawigacji na przedniej szybie auta.

Brak komentarzy »

black jesus dodany w dniu Sierpień 17th 2009 w Filmy, ZdjęciaNastępny post >
Poprzedni post >

Tag : , ,