Campagna T-Rex – hybryda motocykla i samochodu

Campagna T-Rex

Campagna T-Rex – dwumiejscowa, trójkołowa hybryda motocykla i samochodu zaprojektowana i wykonana w 1994 przez kanadyjską firmę Campagna Corporation.  T-rex jest składany w francuskojęzycznej części Kanady a jego montaż odbywa się ręcznie. Konstrukcja jest od czasu powstanie prototypu nieustannie dopracowywana. sprzedawany do Kanady, USA i Kuwejtu

Przyspieszenie (0-100 km/h) T-Rex wynosi 4,1 s w wersji podstawowej i 3,9 s w wersji zmodyfikowanej. Prędkość maksymalna to 140 mil/h. Masa – 410 kg (bez płynów).  

Campagna T-Rex

Campagna T-Rex

Campagna T-Rex

Zespół napędowy z motocykla (od baku w tył) został wykorzystany bez większych zmian. Z przodu zamontowana została klatka bezpieczeństwa z kokpitem mieszczącym 2 osoby. Sterowanie odbywa się za pomocą 2 kół skrętnych zamontowanych na podwójnych wahaczach pochodzących z bolidu F1.

Układ przeniesienia napędu został zaczerpnięty z motocykla Kawasaki ZX-12 RR. Moc silnika wynosi ok. 160 KM przy ok 10 500 obr/min i momencie obrotowym ok. 105 Nm. Moc jest przekazywana na tylne koło za pomocą 6 stopniowej, kasetowej skrzyniu biegów z możliwością zmiany na bieg wyższy bez użycia sprzęgła, dzięki czemu ma większe przyspieszenie. Silnik potrzebuje dużej ilości powietrza, dlatego jest wyposażony w unikalny air box z chwytem powietrza umieszczonym na dachu.

Kokpit wyposażony jest w 2 głębokie, kubełkowe fotele z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Zegary zostały zaczerpnięte wprost z Kawasaki lecz brak w T-Rex manetek zastąpionych kierownicą MOMO. Zmiana biegów odbywa się tak ja w motocyklu czyli sekwencyjnie. Kierowca ma do dyspozycji krótki drążek i zmienia biegi w sposób analogiczny do motocykla.

oficjalna strona producenta to http://www.go-t-rex.com/

Brak komentarzy »

black jesus dodany w dniu Lipiec 1st 2009 w ZdjęciaNastępny post >
Poprzedni post >

Tag : ,