66 Rajd Polski – 8 runda WRC – pełna relacja z 3 dni

Mikko Hirvonen powtórzył sukces z Grecji i drugi raz rzędu sięgnął po zwycięstwo w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. 29- letni Fin pewnie wygrał ORLEN Platinum 66. Rajd Polski. Było to dla niego dziewiąte zwycięstwo w najważniejszym na świecie rajdowym serialu. Triumf na mazurskich szutrach wywindował Hirvonena na pozycję lidera w klasyfikacji kierowców.


Niemal do końca rajdu wydawało się, że drugi na mecie w Mikołajkach zamelduje się kolega Hirvonena z ekipy BP Ford Abu Dhabi World Rally Team, Jari-Matti Latvala. Dowodzony przez Malcolma Wilsona zespół podobnie jak podczas Rajdu Akropolu liczył na zdobycie w ORLEN Platinum 66. Rajdzie Polski komplet punktów. Podczas kończącego zawody super OES-u Mikołajki Latvala uderzył jednak swoim samochodem w beczkę oleju, a następnie w barierę i w rezultacie uszkodził zawieszenie co skończyło się odpadnięciem z rywalizacji. Z pewnością był to najczarniejszy dzień w karierze 24-letniego Fina.

relacja z 2 dnia wyścigów

Walka w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA jest bardzo pasjonująca. Podczas pięciu początkowych rund niepokonany był Loeb, który wypracował 20-punktową przewagę nad Hirvonenem. Później szczęście opuściło Francuza, który we Włoszech, Grecji i w Polsce zdobył w sumie tylko 7 punktów. Tymczasem Hirvonen wywiózł z trzech ostatnich rajdów aż 28 „oczek”, dzięki czemu awansował na pierwsze miejsce w tegorocznej klasyfikacji. Gdyby nie wypadek Lavtali, ekipa BP Ford Abu Dhabi World Rally Team zmniejszyłaby dzielący ją dystans to zespołu Citroën Total World Rally Team.

relacja z 3 dnia wyścigów

ciekawe filmy sa też na http://www.youtube.com/view_play_list?p=A8E5856B707D02D6

Brak komentarzy »

black jesus dodany w dniu Czerwiec 30th 2009 w FilmyNastępny post >
Poprzedni post >

Tag : , , , , ,